İzmir Adliyesi karşısındaki lokantada çıkan silahlı kavgaya ilişkin gözaltı sayısı 21 oldu İzmir Adliyesi karşısındaki lokantada çıkan silahlı kavgaya ilişkin gözaltı sayısı 21 oldu

İZSU ekipleri, yoğun nüfuslu ilçelerde kuraklık kaynaklı su sıkıntısı yaşanmaması için harekete geçti. Yaz aylarında kullanımın en yoğun olduğu saatlerde mevcut su kaynaklarının yetersiz kaldığı tespit edilen bölgelerde, yeni içme suyu kuyuları açılıyor.

Çalışmalar kapsamında Kemalpaşa merkez, Soğukpınar ve Ulucak’ta toplam 5 kuyunun yapımına başlandı. Kuyular devreye alındığında 65 bin kişiye ek su sağlayacak. Yaz aylarında su sıkıntısı çeken bir diğer mahalle Buca Karacaağaç’ta da yeni sondaj kuyusunun imalatı sürüyor. Kuyu, 752 nüfuslu mahallenin yazın su sıkıntısı yaşamasına engel olacak. İZSU ekipleri, sondaj çalışmalarını Güzelbahçe’nin Küçükkaya Mahallesi’nde de sürdürüyor. Bölgede yaşayan 265 yurttaşa hizmet etmesi planlanan yeni içme suyu kuyusunun yapım çalışmalarının en kısa sürede tamamlanması ve yaz başında devreye alınması hedefleniyor.