Van'ın Muradiye ilçesinde16 yaşında lise öğrencisi, yaklaşık 3 yıldır cinsel istismara uğradığı iddiası ile aralarında polislerin de bulunduğu 40 kişiden şikayetçi oldu. 4 kişi gözaltına alındı.

Gazeteci Oktay Candemir'in kişisel twitter hesabından paylaştığı haberin detayları ise şöyle: 

oktay candemir

Meteoroloji’den 20 il için kar yağışı uyarısı Meteoroloji’den 20 il için kar yağışı uyarısı

Muradiye Nizamettin Aktaş lisesinde okuyan 16 yaşındaki öğrenci Y., 2019 yılı sonlarından itibaren önce uyuşturucuya alıştırıldı, daha sonra sistematik bir şekilde cinsel saldırıya uğradı; uyuşturucu madde bağımlısı olduğu gerekçesiyle de okuldan uzaklaştırıldı. 

Y.'nin görüntülerini çeken ve aralarında bazı polislerin, memurların bulunduğu kişiler, daha sonra çektikleri görüntülerle şantaj yaparak Y.’ye yıllarca cinsel istismarda bulundu.

Y, aralarında 7 polisin, Kaymakamlık memurlarının ve bazı yerel siyasetçilerin isminin bulunduğu 40 kişinin ismini savcılığa verdi. Y., ifadesinde kendisine kimlerin cinsel saldırıda bulunduğunu, kimlerin kendisini uyuşturucu maddeye alıştırdığını tek tek anlattı.

Y, ayrıca okul okuduğu sırada beden eğitimi öğretmeninin kendisini bir yarışmaya götüreceğini söyleyerek kandırdığını ve zorla başka bir kamu görevlisi ile birlikte olmak zorunda kaldığı bilgisini de verdi.

Savcılığın olayla ilgili soruşturması devam ederken, Y. Van Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne teslim edildi.