Gemlikli iş insanlarının katkılarıyla İskenderun İbrahim Karaoğlu caddesi üzerinde 1500 kişinin barınabileceği, altyapı çalışmaları tamamlanmış 100 konteyner evden oluşan yeni bir yaşam alanı inşa ediliyor.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve çok sayıda ilde yıkıma neden olan 2 büyük depremin yaralarını sarmak için Gemlik'te de yardım kampanyası düzenlendi.

Hatay’ın İskenderun ilçesindeki bir bölgeye Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası ve Gemlikli iş insanları öncülüğünde her türlü altyapısı hazır, yaklaşık 1500 kişinin barınabileceği bir konteyner kent kurmak için çalışmalara başladı. 'Gemlik Kent' olarak adlandıracak bu bölge içinde Gemlik Belediyesi tarafından kurulan mobil mutfak, depremzedelere her gün üç öğün yemek hizmeti verecek.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik Ticaret Odası Başkanı Hasan Hamaloğlu, siyasi parti ilçe başkanları ve diğer oda başkanları konteyner kent çalışmalarını incelemek üzere İskenderun’da bulunan alanı ziyaret etti. Gemlik heyetini, İskenderun’da Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık karşıladı.

Depremzedeleri ziyaret eden Başkan Sertaslan, “Yemek dağıtımına başladığımız aşevi ve bir süredir kurulum çalışmalarını sürdürdüğümüz konteyner kenti incelemek üzere Gemlik heyeti olarak İskenderun’dayız. Yaraları birlikte saracak, bugünleri beraber atlatacağız” dedi.

GTSO Başkanı Hasan Hamaloğlu ise bölgede yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, "Bugün itibariyle 65 konteyner sahaya indirildi. Konteynerlere elektrik ve su hatları bağlandı. Depremzedelerimizin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için Gemlik ekibi olarak tüm gücümüzle çalışıyoruz" diye konuştu.