IŞİD militanı Ankara'da saklandığı evde yakalandı

Irak'taki çatışma bölgelerinde bulunan ve bombalı araç hazırlığı gibi eylemlere yardım ettiği tespit edilen 'İbrahim' kod adlı IŞİD militanı Ankara'da saklandığı evde yakalandı.Ankara Emniye...

GÜNDEM 03.01.2021 - 11:38 03.01.2021 - 11:38 Dokuz8 Haber

Irak'taki çatışma bölgelerinde bulunan ve bombalı araç hazırlığı gibi eylemlere yardım ettiği tespit edilen 'İbrahim' kod adlı IŞİD militanı Ankara'da saklandığı evde yakalandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlükleri'nce IŞİD'in ve örgüt mensuplarının faaliyetlerinin deşifre edilmesi amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında, 'İbrahim' kod adlı bir IŞİD üyesinin Ankara'ya geldiği bilgisine ulaşıldı.

IRAK'TA SİLAHLI FAALİYETLERE KATILMIŞ

Daha önce Irak'ta silahlı faaliyet gösterdiği ve çatışma bölgelerindeyken bombalı araç hazırlığı gibi eylemlere yardım ettiği tespit edilen IŞİD üyesinin yakalanması için saha ve analiz çalışmaları yapan ekipler, söz konusu kişinin A.S.A.A olduğunu belirledi. AA'nın haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığ'ından alınan talimat ve kararlar sonrası harekete geçen istihbarat ve terör birimleri A.S.A.A'nın saklandığı evin adresini tespit ederek operasyon düzenledi.Gözaltına alınan A.S.A.A'nın evinde yapılan aramada bir cep telefonu, 4 SIM kart ve örgütsel bilgilerin yer aldığı bir not defteri ele geçirildi.

KALAŞNİKOFLA ATIŞ YAPTIĞI GÖRÜNTÜLERE ULAŞILDI

Operasyon sonrası istihbarat ve terör birimlerinden oluşan dijital inceleme ekibinin yaptığı incelemelerde, A.S.A.A'nın çatışma bölgelerindeyken kalaşnikof tüfekle atış yaptığı görüntülere ve irtibatı bulunan çok sayıda IŞİD'linin fotoğraflarına ulaşıldı.Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusunun ardından adli makamlara sevk edilen A.S.A.A tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@