Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsveç televizyonu SVT'de katıldığı mülakatta kendisine sorulan sorular üzerine yayını yarıda kesti.

Mülakatı yapan gazeteci İsveç tarafından aranan yaklaşık 10 şüphelinin Türkiye'de bulunduğunu belirterek, bu kişilerin İsveç'e iade edilip edilmeyeceğini sordu.

Kalın soruya, "Bireysel dosyalar hakkında yorum yapamam ama suçluları korumak ve saklamak gibi bir prensibimiz yok" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin ciddi suçlular ve mafya üyeleri için bir sığınak olup olmadığı yönünde gelen bir soruya sinirlenen Kalın suçlamaların temelsiz olduğunu belirterek, "Koca bir ülkeyi suçluyorsunuz. Bu kabul edilemez" ifadelerini kullandı.

Kalın, "Farklı bir ajandanız var. Türkiye'nin kokain trafiği için bir merkez olduğunu söyleyerek temelsiz suçlamalarda bulunuyorsunuz. Bunlar PKK sözleri, bunlar FETÖ sözleri. Bu dürüst gazetecilik değil" diye konuştu.

İsveçli gazetecinin Türkiye'de mafya ve uyuşturucu ticareti konulu sorularına devam etmesi üzerine soruları 'gülünç' olarak niteleyen Kalın, yayının kesilmesini isteyerek röportajı yarıda bıraktı.

Demirtaş’tan Erkan Baş’a mesaj: Sana yakışıyor mu? Demirtaş’tan Erkan Baş’a mesaj: Sana yakışıyor mu?