Bodrum FK, Çorum FK maçının hazırlıklarını sürdürdü Bodrum FK, Çorum FK maçının hazırlıklarını sürdürdü

Honaz Belediyesi, engelli yurttaşların sosyal hayata katılımlarını artırmak amacıyla başlattığı farkındalık ve sosyal sorumluluk çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi’nde eğitim gören yaklaşık 230 engelli yurttaş ve ailelerinin katılımıyla Pınarbaşı Göz Mesirelik Alanı’nda “Engelsiz Yaşam Etkinliği” düzenlendi. “Engelleri Aşıyoruz, Hayatı Paylaşıyoruz” sloganı ile bir araya gelen katılımcılar, çalan müzikler eşliğinde dans ederek keyifli dakikalar geçirdi.

Etkinliğe; Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Başkan Yardımcısı Mustafa Avcı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Bayrak, Merkezefendi Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Emrah Karan ile birlikte özel öğrenciler, aileleri ve öğretmenleri katıldı.

Başkan Kepenek, şöyle konuştu:

“Bugün Merkezefendi Belediyemiz Engelli Yaşam Akademisi’nin 230 engelli öğrencisi ve ailelerini, kardeşlerimizi ağırladık. Yüzlerinin gülmesi bizi mutlu ediyor. Bu kardeşlerimizin yıl boyu yaşadıkları her şeyi en çok ben anlarım. Onların hayatlarına dokunmamız gerekiyor. Onların yaşamlarını kolaylaştırmamız gerekiyor. Bu anlayış bir devlet politikası olmalı. Bugün bu özel kardeşlerimiz ile bir arada olmaktan çok mutluyum. Katılan tüm ailelere teşekkür ediyorum.”