Honaz Belediyesi ile TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesi arasında “Ortak Mesleki Faaliyet Denetimi ve Teknik İşbirliği” protokolü imzalandı.

Honaz Belediyesi, kentte sağlıklı kentleşme, nitelikli yapılaşma, kültürel, tarihi, doğal çevre değerlerinin korunarak geliştirilmesi ve halka daha nitelikli teknik hizmet sunulabilmesi amacıyla Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne (TMMOB) bağlı meslek odaları ile iş birliğine giderek "Ortak Mesleki Faaliyet Denetimi ve Teknik İşbirliği" protokolü yaptı.

“HER YAPININ BİR KİMLİĞİ OLMALI”

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, iş birliği protokolünün amacına ilişkin şunları söyledi:

“Bugün Honaz Belediyesi ile TMMOB’a bağlı Mimarlar Odası Denizli Şubesi arasında protokol imzaladık. Bu protokolün asıl amacı, mesleki ve teknik konularda işbirliği yapabilmektir. Aynı zamanda kurumlar ve odalar arasında fikir alışverişi sürecini kalıcı hale getirebilmektir. Şunu ifade etmek gerekir ki hem güvenli ve sağlıklı ortamda yaşayabileceğimiz konutlar hem de estetik binalar üretmeliyiz. Göreve geldiğimizden bu yana sürekli üzerinde duruyorum. Her binanın, mahallenin, ilçenin bir kimliği olmalı. İnşa edilen binalardan o yörenin sosyal ve kültürel yapısının kimliğini hissetmeliyiz. O nedenle bu protokol bizim için çok değerli. Bizden sonra gelecek kuşakların güvenli, sağlıklı ortamlarda yaşayabilmeleri için yapılan konutları, mahallelerin bizler adına güven vermesi gerekiyor. Bunu başarmak için yola çıktık. Sayın Başkana ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra inşallah daha sıkı bir işbirliği içinde faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.” 

Mühendissiz ve mimarsız bir yapının kente yakışır ve sağlam olamayacağını söyleyen TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şube Başkanı Özlem Durdu Kabel ise imzalanan protokolün önemine vurgu yaptı. Kabel, “Belediyelerimizden bu konularda ricalarımız olacak. Teknik personel olmadan yaşanabilir kentler oluşturmak mümkün değil. Bu protokol ile karşılıklı iş birliği yaparak kentimizin, bölgemizin yapılaşma sorunlarının çözüm yollarını arayacağımızı düşünüyorum. Bizlere desteği için Honaz Belediye Başkanımız Sayın Yüksel Kepenek’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İstanbul'da evindeki saksılarda Hint keneviri yetiştiren şüpheli tutuklandı İstanbul'da evindeki saksılarda Hint keneviri yetiştiren şüpheli tutuklandı

Konuşmaların ardından Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek ve TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şube Başkanı Özlem Durdu Kabel, “Ortak Mesleki Faaliyet Denetimi ve Teknik İşbirliği Protokolünü” imzaladı.