Hollanda, Türkiye’den dönenlere zorunlu karantina uygulamasını kaldırdı

Hollanda Sağlık Bakanı, Türkiye'den gelenlerin 14 gün boyunca karantinada kalma zorunluluğunun kalktığını açıkladı.Hollanda Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, parlamentoya gönderdiği mektupta, ris...

DÜNYA 03.08.2020 - 08:17 03.08.2020 - 08:17

Hollanda Sağlık Bakanı, Türkiye'den gelenlerin 14 gün boyunca karantinada kalma zorunluluğunun kalktığını açıkladı.

Hollanda Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, parlamentoya gönderdiği mektupta, riskli ülkelerden dönenlerden gelen şikayetler üzerine, zorunlu karantina uygulamasının kaldırıldığını bildirdi.BBC Türkçe’den Yusuf Özkan’ın haberine göre Hollandalı bakan, zorunlu karantina için yasal dayanak bulunmadığını belirterek, Avrupa’da son günlerde turuncu ya da kırmızı bölge sayısının giderek artması nedeniyle böyle bir karar alındığını açıkladı.

TÜRKİYE TURUNCU LİSTEDEYDİ

Hollanda, “kesinlikle seyahat edilmemesi gereken” bölgeleri simgeleyen kırmızı liste ile “zorunlu haller dışında gidilmemesi gereken” bölgeleri kapsayan turuncu listedeki ülkelerden dönenleri, 14 gün zorunlu karantinaya tabi tutuyordu. Turuncu listede bulunan Türkiye’den Hollanda’ya dönenler de, zorunlu karantina kapsamındaydı. Ancak, artık bu zorunluluk hükümetin kararıyla ortadan kalkmış oldu.

KAMPANYA BAŞLATACAK

Hollanda hükumeti, riskli bölgelerden kara, deniz ya da hava yoluyla ülkeye dönen herkesin, belirli bir süre evde kalması ve mümkün oldukça kalabalık ortamlardan uzak durması için bir kampanya başlatacak.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@