Hollanda Başbakanı: "Putin'in olduğu hiçbir toplantıya katılmayacağım"

Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte, Rusya Devlet Başkanı Putin ile yapılan hiçbir toplantıya katılmayacağını belirtti.Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Belçika'nın başkenti Brük...

DÜNYA 25.06.2021 - 00:37 25.06.2021 - 00:37

Hollanda'da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte, Rusya Devlet Başkanı Putin ile yapılan hiçbir toplantıya katılmayacağını belirtti.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi öncesinde yaptığı açıklamada, zirve kapsamında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapılacak toplantılarda yer almayacağını söyledi.

"BEN OLMAYACAĞIM"

Putin ile yapılacak görüşmelere ilişkin soruya Rutte, "Ben olmayacağım" yanıtını verdi. AA'nın aktardığı habere göre, Rutte, AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in Putin ile görüşmesi için "Sorun etmiyorum" ifadelerini kullandı.

KATILMAMA NEDENİ, 2014'TE DÜŞÜRÜLEN UÇAK

Rutte görüşmeye katılmama gerekçesi olarak 2014'te Amsterdam-Kuala Lumpur seferini yaparken Ukrayna'da düşürülen Malezya Hava Yollarına ait "MH17" uçağını gösterdi. Almanya ve Fransa, zirvede, Rusya ile ilişkilerin de ele alınmasına ilişkin Putin ile görüşmeye olumlu bakarken; Hollanda'nın yanı sıra Polonya ve Baltık ülkeleri Putin ile görüşmeye karşı çıkıyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@