HDP'li Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu'na hakaret ettiği gerekçesiyle 6 bin 620 TL adli para cezasına çarptırılan Cem Küçük: Vay be, Bu dava açılmaz diye düşünüyordum. Kovuşturmaya yer yok diye karar çıkacak diye bekliyorduk.

Küçük, konuya ilişkin bir yazı kaleme alırken "Bu dava açılmaz diye düşünüyordum. Kovuşturmaya yer yok diye karar çıkacak diye bekliyorduk. PKK’nın siyasi kanadı HDP’nin iki sözde vekili demek ki bazı savcılar ve hâkimler nezdinde daha önemliymiş" dedi.

Küçük, konuya ilişkin açıklaması şöyle:

SES'ten Sağlık Bakanlığı'nın ek ödeme yönetmeliğine tepki: Mesai dışı çalışma teşvik ediliyor! SES'ten Sağlık Bakanlığı'nın ek ödeme yönetmeliğine tepki: Mesai dışı çalışma teşvik ediliyor!

"Sonuçta mahkeme görüldü ve Ankara 75. Asliye Ceza Mahkemesi hiç beklemeden davayı karara bağladı. Bana 19 Temmuz’da 6 bin 620 TL adli para cezası verdi. Hükmü geri de bırakmadı. 

Vay be, Gare şehitlerimizi savunduğum için, o gece bu şehitlerimizi Türk devleti katletti diyenlerle kafa kafaya mücadele ettiğim için 6 bin 620 TL para ödemeye karar veren Ankara 75. Asliye Ceza Mahkemesi beni cezalandırdı. Kararı siz değerli okur ve izleyicilerime bırakıyorum."