HDP Eş Genel Başkanı Buldan: Gidici olduklarını kendileri de görüyor

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon yetkisini iki yıl daha uzatan tezkerenin görüşüleceğini hatırlatarak "Bu tezkere, iktidarın gidiş tezkeresidir" dedi.

SİYASET 26.10.2021 - 13:14 26.10.2021 - 13:36

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuşuyor. Buldan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

- Buradan tutuklu tüm kadın yoldaşlarımıza kucak dolusu selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Yalnız değilsiniz. Milyonlarca kadın sizlerle diyorum.

- Halkın gündemi yoksulluk. İşsizlik, geçim derdi ve adaletsizken. İktidarın gündemi yine savaş tezkereleri. Irak-Suriye birleşik savaş tezkerezi bugün görüşülecek. Her yıl tezkerenin süresini 1 yıl yükselten iktidar, bu kez 2 yıl yükseltmek istiyor. Gidici olduklarını kendileri de görmektedir. Bu tezkere, iktidarın gidiş tezkeresidir.

- Buradan siyasal muhalefete seslenmek istiyorum. İktidarı Suriye tezkeresiyle Türkiye'yi yeni maceralara sürükleme gayretlerine destek olmayın. Kaybetmekte olan iktidarın değirmenine su taşımayın. Suriye barışının yanında yer alın. Diyaloğun, müzakerenin yanında yer alın. 'Evet' demeyin. 

Ayrıntılar geliyor...

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST