Azra Deniz Okyay’ın yazıp yönettiği Hayaletler, Çekya'da düzenlenen Karlovy Film Festivali'nde "en dikkat çekici filmler" kategorisinde gösterilecek.

Gözden kaçırmayın

Lacivert Gece: Yolu madene düşen bir futbolcunun hikâyesi Lacivert Gece: Yolu madene düşen bir futbolcunun hikâyesi

Azra Deniz Okyay’ın ödüllü filmi Hayaletler, dünyanın önde gelen festivallerinden Karlovy Vary Film Festivali’nde gösterilecek. 20 Ağustos’ta başlayacak festivalin, yılın en dikkat çekici filmlerini bir araya getiren bölümü “Horizons”a seçilen Hayaletler, yönetmen Azra Deniz Okyay’ın da katılımıyla 20, 21 ve 27 Ağustos tarihlerinde sinemaseverlerle buluşacak. Tüm ülkede elektriklerin kesildiği bir günde dört farklı karakterin kesişen hikâyelerini anlatan Hayaletler’in başrollerini Nalan Kuruçim, Dilayda Güneş, Beril Kayar ve Emrah Özdemir paylaşıyor. Festivalin Horizons bölümünde “Hayaletler” ile birlikte Semih Kaplanoğlu’nun son filmi “Bağlılık Hasan” da yer alıyor. 

EYLÜL'DE TAIPEI FİLM FESTİVALİ'NDE

Hayaletler, gelecek ay da Taipei Film Festivali’nde yarışacak. Tayvan’ın başkenti Taipei’de düzenlenen ve 23 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında 23.sü yapılacak festivalde seyirciyle buluşacak Hayaletler, ilk ya da ikinci uzun filmini çekmiş yönetmenlerin filmlerinin yarıştığı Uluslararası Yeni Yetenek Yarışması’nda jüri önüne çıkacak. Türkiye’nin yanı sıra İngiltere, İrlanda, İzlanda, Danimarka, İsveç, Norveç ve İtalya’nın da aralarında olduğu otuz MUBI ülkesinde çevrimiçi gösterimini sürdüren Hayaletler, çok yakında Almanya, Avusturya, İsviçre ve Yunanistan’da sinemalarda seyirciyle buluşacak.