Boğaziçi Üniversitesi'nde daha önce Senato ve Üniversite Yönetim Kurulu (ÜYK) üyeliklerinde de bulunan Prof. Dr. Ünal Zenginobuz'un, hakkında açılan bir soruşturma gerekçe gösterilerek görevinden uzaklaştırıldığı iddia edildi.

Daha önce Senato ve Üniversite Yönetim Kurulu (ÜYK) üyeliklerinde de bulunan Prof. Dr. Ünal Zenginobuz'un, hakkında açılan bir soruşturma gerekçe gösterilerek görevinden uzaklaştırıldığı iddia edildi.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü Başkanı Ünal Zenginobuz'un, rektör Prof. Dr. Naci İnci yönetiminin açtığı soruşturma sonrası görevinden 3 ay uzaklaştırıldığı öne sürüldü.

Almanya'ya gelen Ukraynalı mültecilerin sayısı 1 milyonu geçti Almanya'ya gelen Ukraynalı mültecilerin sayısı 1 milyonu geçti

Prof. Dr. Zenginobuz'un uzaklaştırılması, bölüm öğrencilerinin Twitter hesabı Özgür İktisat'tan yapılan paylaşımda duyuruldu. 

“AKP’Lİ İNCİ”

Paylaşımda, "Boğaziçi Ekonomi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ünal Zenginobuz, AKPli İnci yönetimi tarafından kendisine açılan soruşturmayla birlikte 3 ay görevlerinden uzaklaştırıldı" denildi.

Paylaşımda soruşturma kararının da gerçek olmayan iddialara dayandığı belirtildi:

"Soruşturma gerekçesi gerçek dışı iddialara dayanıyor, afla üniversiteye dönen bir öğrencinin aldığı mahkeme kararına rağmen sınavlara alınmadığı iddia ediliyor. Halbuki kararın kesinleşmesiyle birlikte sınav takvimi belirlendi ve öğrenci şu anda sınavlarını almakta. Uzaklaştırma kararının soruşturma tamamlanmadan verilmesi kararın siyasiliğini gösteriyor. Ünal Hoca’ya verilen geçici uzaklaştırmayla birlikte Boğaziçi e-mailine erişimi de durduruldu. Görünüşe göre yargısız infaz niteliğindeki kararla Boğaziçi’ne erişimi tamamen engellenecek."   

Açıklamada, Prof. Dr. Zenginobuz'un üniversite e-mail adresine erişiminin durdurulduğu belirtildi.