Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy'dan Fahrettin Altun'a kınama

Habertürk'ü "yalan haber" yapmakla suçlayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'a, sunucu Mehmet Akif Ersoy'dan yanıt geldi.

GÜNDEM 22.07.2021 - 22:50 22.07.2021 - 22:55

Habertürk TV sunucusu Mehmet Akif Ersoy, Habertürk'ü "yalan haber" yapmakla suçlayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'a tepki gösterdi.

“İLETİŞİM BAŞKANI’NIN GAZETECİLERİ DÜZELTMEK YERİNE…”

Ersoy, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, Altun'a yönelik şu ifadeleri kullandı:

"İletişim Başkanı’nın gazetecileri düzeltmek yerine bir kurumu doğrudan hedef alan açıklama yapması hakikaten şaşırtıcı. Ortada bir hata bile varsa, diyelim ki Habertürk yazarı hatalı bire yazmış olsa da bu şunu getirir; parti içerisinde biri yanlış yaptığında - o yanlışların içeriğini söylemeyeceğim- doğrudan partiyi veya ittifakı hedef almak ne kadar makuldur?"

"ALTUN’UN BU PAYLAŞIMINI BEN DE KINIYORUM"

Ersoy, konuşmasının devamında da, şunları kaydetti:

“Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı’nın prestiji Türkiye’nin prestijidir. Bu prestiji korumak herkesin vazifesidir. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı’nı o yorgunlukla medya karşısına, canlı yayına çıkartmak bir kazadır, bir hatadır bence. Onu da geçiyorum. Bu, Türkiye’nin uluslararası alandaki prestiji açısından da bir sorundur. Bunu şapkamızı önümüze alıp düşünmemiz gerekirken çıkıp da bir yazarının yazdığı yazı üzerine Habertürk’ü bu şekilde itham etmenin haksızlık olduğunu düşünüyorum. Ben AK Parti’nin de böyle bir yaklaşımı olacağını düşünmüyorum. Herhalde AK Partili vekiller, bakanlar, meseleyi takip edenler fotoğrafa baktıklarında, o fotoğrafın ne ifade ettiğini objektif şekilde göreceklerdir diye düşünüyorum. Dolayısıyla Sayın Fahrettin Altun’un bu paylaşımını ben de kınıyorum.”

NE OLMUŞTU?

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dün yayınlanan bayramlaşma videosuyla ilgili bir yazı kaleme almıştı.

Altaylı’nın aktardığına göre, görüntü Anadolu Ajansı ve TRT’ye Saraydan servis edildi ve bu kurumları da “zor duruma” düşürdü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Habertürk'e tepki göstererek, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Yalan haber, karalama ve dezenformasyon ile mücadelemiz sürüyor. Habertürk, karalama, dezenformasyon ve yalan haberden bir türlü vazgeçmiyor. Halkımızın doğru haber alma hakkını, genel olarak medyamızın itibarını garanti altına almak için çalışacağız. Habertürk'ü kınıyoruz!"
 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST