Viyana Haberleri

viyana haberleri ve güncel viyana gelişmeleri, viyana ile ilgili tüm video, viyana fotoğrafları ve viyana haberleri Dokuz8 Haber sitemizde


DÜNYA

Avusturya’daki Viyana Üniversitesinde 3 gündür süren Filistin’e destek gösterisi gece geç saatlerde polisin düzenlediği baskınla dağıtılırken, 3 gösterici gözaltına alındı.

DÜNYA

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA), İran’daki nükleer tesislerde herhangi bir hasarın meydana gelmediğini duyurdu.

DÜNYA

Avusturya'da, 2023'te 1302 ırkçı saldırı yaşanırken, bunların yüzde 58'i çevrim içi platformlarda gerçekleşti.

Genel

Avusturya İçişleri Bakanı Gerhard Karner, 2023’de aşırı sağ kaynaklı suçların önceki yıla kıyasla ciddi oranda arttığını, 2022’de aşırı sağ motifli...

DÜNYA

Avusturya, Birleşmiş Milletler (BM) Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansına (UNRWA) sağladığı finansal desteği askıya aldı.

DÜNYA

Avusturya Viyana'da Hamza isimli 27 yaşındaki bir Türk, 40 yaşındaki Alman nişanlısı Gundala ile evlenirken sınır dışı edildi.

DÜNYA

Filistin'in Viyana Büyükelçisi Salah Abdel Şafi, "Bir kez daha (Avusturya) federal hükümetine sesleniyorum, tam ateşkes sağlanması talebinde bulunun" dedi.

DÜNYA

Avusturya'nın başkenti Viyana'da binlerce gösterici, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının son bulması için kalıcı ateşkes talebiyle yürüyüş gerçekleştirdi.

Genel
DÜNYA
Genel

Avusturya Savunma Bakanı Klaudia Tanner, "Avrupa Sema Kalkanı Girişimi" (Sky Shield) kapsamında, Almanya'dan hava savunma sistemi satın alacaklarını söyledi.

Genel