Ukrayna Haberleri

ukrayna haberleri ve güncel ukrayna gelişmeleri, ukrayna ile ilgili tüm video, ukrayna fotoğrafları ve ukrayna haberleri Dokuz8 Haber sitemizde


DÜNYA

İtalya'da parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisi, hükümetin, Ukrayna'ya yönelik silah yardımını 2024 yılında da sürdürülmesini öngören kanun hükmünde kararnamesini onayladı.

DÜNYA

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'nın askeri sanayi alanında faaliyet gösteren işletmelerine yönelik uzun menzilli yüksek hassasiyetli silah ve insansız hava araçları...

DÜNYA

Kiev Belediye Başkanı Vitaliy Kliçko, Rusya'nın bugün başkente gerçekleştirdiği füze saldırıları sonucunda 4 kişinin öldüğünü, en az 35 kişinin yaralandığını...

DÜNYA

Rusya'nın Ukrayna'nın başkenti Kiev'in yanı sıra Mikolayiv, Harkiv, Dnipropetrovsk ve Lviv bölgelerine yoğun füze saldırısı gerçekleştirdiği bildirildi.

DÜNYA

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna ordusunca Luhansk bölgesindeki Lısıçansk kentinde fırına gerçekleştirdiği saldırının "korkunç terör eylemi" olduğunu söyledi.

DÜNYA

ABD Başkanı Joe Biden, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile telefon görüşmesi yaptı.

DÜNYA

Uluslararası Adalet Divanı (UAD), Ukrayna'nın doğusundaki ayrılıkçıları finanse ettiği ve Kırım'daki çok etnikli toplum yapısını bozarak uluslararası sözleşmeleri ihlal ettiği...

DÜNYA

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Rusya ve Ukrayna arasında yaptıkları arabuluculuk sayesinde yeni bir savaş esirleri takasının gerçekleştiğini bildirdi.

DÜNYA

Ukrayna ordusunun, dün Luhansk bölgesinde Rusya'ya ait Su-34 tipi savaş uçağını düşürdüğü bildirildi.

DÜNYA

Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, dondurulan Rus varlıklarından elde edilen karların Ukrayna'nın yeniden inşasının finansmanında kullanılmak üzere ayrılması teklifini kabul etti.

DÜNYA

Kremlin Dış Politika Danışmanı Yuriy Uşakov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye’ye ziyaretinin şubatta gerçekleşmesi için hazırlık yapıldığını söyledi.

DÜNYA

Rusya Savunma Bakanlığı, Harkiv bölgesindeki Tabayivka yerleşim birimini ele geçirdiklerini bildirdi.