Toprak kayması Haberleri

toprak kayması haberleri ve güncel toprak kayması gelişmeleri, toprak kayması ile ilgili tüm video, toprak kayması fotoğrafları ve toprak kayması haberleri Dokuz8 Haber sitemizde


YEREL

Erzincan Valiliği, İliç ilçesindeki maden sahasında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan son 5 işçinin de cenazesine ulaşıldığını bildirdi.

Genel

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde, sulama kanalı çalışması sırasında yaşanan toprak kayması nedeniyle 1 işçi hayatını kaybetti, 1 işçi de ağır yaralandı.

GÜNDEM

Erzincan’ın İliç ilçesinde maden ocağında liç kayması sonucu toprak altında kalan son işçinin cansız bedenine 116 gün sonra ulaşıldı.

Genel

13 Şubat 2024'te toprak kayması yaşanan Erzincan'ın İliç ilçesindeki Çöpler altın madeninde yeni bir toprak kayması yaşandı.

DÜNYA

Güney Pasifik ülkesi Papua Yeni Gine'de hükümet, 24 Mayıs'taki heyelanda toprak altında kalanların sayısının 2 bini geçtiğini duyurdu.

DÜNYA

Güney Pasifik ülkesi Papua Yeni Gine'de, meydana gelen toprak kaymasında 100'den fazla kişinin öldüğünün tahmin edildiği bildirildi.

DÜNYA

Uganda'da son 1 haftada etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı toprak kaymalarında 13 kişi hayatını kaybetti.

DÜNYA

Fransa'da şiddetli fırtınanın ardından meydana gelen toprak kaymasında bir kadın yaşamını yitirdi, yaralanan eşi hastaneye kaldırıldı.

EKOLOJİ-ÇEVRE

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki; İstanbul’daki toprak kaymasına ilişkin "14 tane konutu tedbir amaçlı boşalttık" dedi. Ülkenin...

Genel

İstanbul Gaziosmanpaşa'da meydana gelen toprak kaymasında 14 ev etkilendi, 70 kişi tahliye edildi. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

GÜNDEM

İliç’te meydana gelen altın madenindeki faciaya ilişkin görevli mühendislerin ifadelerine göre şirketin gerekli iki radar ve robotik cihazı almadığı belirlendi.

DÜNYA

Afganistan'ın Nuristan ve Pençşir vilayetlerinde şiddetli kar yağışının ardından meydana gelen toprak kayması ve çığ düşmesi sonucu en az 27...