Rusya-Ukrayna savaşı Haberleri

Rusya-Ukrayna savaşı haberleri ve güncel Rusya-Ukrayna savaşı gelişmeleri, Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili tüm video, Rusya-Ukrayna savaşı fotoğrafları ve Rusya-Ukrayna savaşı haberleri Dokuz8 Haber sitemizde


DÜNYA

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'nin, telefonda Ukrayna'daki durumu ele aldığı bildirildi.

DÜNYA

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Rus ordusunun, Ukrayna'nın Harkiv bölgesine yeni saldırı dalgası başlattığını bildirdi.

DÜNYA

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Rusya ile barış görüşmelerinin gerçekten savaşı bitirmek amacıyla yapılması gerektiğini belirterek, olası barış görüşmelerine ilişkin...

DÜNYA

Zelenski, Ukraynalıların Rusların Avrupa'ya geçişini engellediğini söyledi

DÜNYA

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Volker Türk, 24 Şubat 2022'de başlayan Rusya-Ukrayna Savaşı'nın uzun vadeli etkisinin nesiller boyu...

DÜNYA

Finlandiya Başbakanı Petteri Orpo, Rusya-Ukrayna Savaşı'na ilişkin, ülke topraklarında ABD'nin nükleer silahlarına ihtiyaç olmadığını belirtti.

DÜNYA

İtalya'da parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisi, hükümetin, Ukrayna'ya yönelik silah yardımını 2024 yılında da sürdürülmesini öngören kanun hükmünde kararnamesini onayladı.

DÜNYA

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İran'ın bölgedeki istikrarı bozduğunu belirtti.

DÜNYA

Ukrayna, Rusya'ya ait 18 "Şahed" tipi insansız hava aracının (İHA) imha edildiğini bildirdi.

DÜNYA

ABD Adalet Bakanlığı, 4 Rus askerini "Ukrayna'nın işgaliyle bağlantılı olarak bir ABD vatandaşına karşı savaş suçu işlemekle" suçladı.

DÜNYA
DÜNYA

Yapılan açıklamada,"İsrail'in bu saldırılar karşısında, uluslararası hukuk ve uluslararası insancıl hukuk çerçevesinde kendisini savunma hakkı olduğunu teyit ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.