Isveç Haberleri

isveç haberleri ve güncel isveç gelişmeleri, isveç ile ilgili tüm video, isveç fotoğrafları ve isveç haberleri Dokuz8 Haber sitemizde


YEREL

İsveç'te bir cinayetle ilgili Interpol tarafından "kırmızı bülten"le aranan Irak asıllı Türk ve İsveç vatandaşı zanlı, Adana'da yakalandı.

DÜNYA

İsveç'in başkenti Stockholm'de, Filistin ile dayanışma için düzenlenen gösteride protestocular, İsrail Büyükelçiliğine yürüdü.

DÜNYA

İsveç'in Stockholm Üniversitesi'ndeki öğrenciler, İsrail üniversiteleri ve kurumlarıyla tüm ilişkilerin kesilmesi talebiyle kampüste eylem yapıyor.

KÜLTÜR & SANAT

İsveç'in Malmö kentinde düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nı İsviçre'nin temsilcisi Nemo kazandı.

DÜNYA

İsrail dünyanın gözü önünde Filistinlilere soykırım yapmaya devam ederken çeşitli protestolarda alevlenmeye başladı. Batı ülkelerindeki protestoların ardından 2024 Eurovision Yarı...

DÜNYA

Suriye devlet Başkanı Beşar Esad’ın amcası Rıfat Esad'ın, 1982'de Hama'da komutanlık yaptığı süreçteki eylemlerinden dolayı İsviçre'de "savaş suçu ve insanlığa...

DÜNYA

NATO'nun 32. üyesi olarak İttifak'a katılan İsveç'in bayrağı, Brüksel'deki karargahta yerini aldı.

DÜNYA

Macaristan Parlamentosu, İsveç'in NATO üyeliğine onay verdi. İTürkiye'nin onayının ardından İsveç'in NATO'ya üyeliğine onay vermeyen tek ülke Macaristan'dı.

GÜNDEM

İsveç'in NATO'ya katılım protokolüne ilişkin Cumhurbaşkanı Kararının imzalanması sonrasında ilgili protokole ilişkin antlaşma metni bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

GÜNDEM

AKP vekilleri Cemil Yaman ve İsmail Eylem, İsveç'in NATO üyeliğine ret oyu verdi. AKP'nin Mardin vekili Muhammed Adak ise çekimser...

GÜNDEM

AKP İstanbul Milletvekili İsmail Erdem, "İsveç'in NATO'ya katılımına karşıyım." açıklamasında bulundu.

DÜNYA

Kuzey Atlantik Antlaşması'na (NATO) İsveç'in Katılımına İlişkin Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi, TBMM Dışişleri Komisyonunda kabul edildi.