İliç Haberleri

İliç haberleri ve güncel İliç gelişmeleri, İliç ile ilgili tüm video, İliç fotoğrafları ve İliç haberleri Dokuz8 Haber sitemizde


YEREL

Erzincan Valiliği, İliç ilçesindeki maden sahasında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan son 5 işçinin de cenazesine ulaşıldığını bildirdi.

GÜNDEM

Erzincan’ın İliç ilçesinde maden ocağında liç kayması sonucu toprak altında kalan son işçinin cansız bedenine 116 gün sonra ulaşıldı.

EMEK DÜNYASI

Erzincan İliç‘te 13 Şubat’ta meydana gelen siyanürlü maden faciasının ardından üç işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı.

EMEK DÜNYASI

Erzincan İliç'te altın çıkarmak için siyanür kullanıp doğayı katleden Kanadalı Anagold Madencilik facia ile ilgili sunumunda ilçedeki işssizliği düşürdüklerini söyledi.

GÜNDEM

Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında 13 Şubat'ta 9 işçinin toprak altında kaldığı heyelanla ilgili 1 kişi daha tutuklandı.

Genel

13 Şubat 2024'te toprak kayması yaşanan Erzincan'ın İliç ilçesindeki Çöpler altın madeninde yeni bir toprak kayması yaşandı.

GÜNDEM

İliç'te 9 işçiye mezar olan maden faciasında şirketin kapasitesini artırmasına onay veren "ÇED olumlu" kararında dönemin AKP'li Çevre ve Şehircilik...

EKOLOJİ-ÇEVRE

Erzincan İliç’te yaşanan felaket nedeniyle açıklama yapan Ordu Çevre Derneği, “Ülkenin her tarafı maden sahası ilan edildi, Meclis’te maden şirketlerine...

EMEK DÜNYASI

İliç'te maden faciasında yaşamını yitiren 9 işçiden 2'sinin daha cansız bedenine ulaşıldığı duyuruldu. Konuyla ilgili açıklamayı Enerji ve Tabii Kaynaklar...

İŞ CİNAYETLERİ

Erzincan İliç'teki madeni sahasında 13 Şubat'ta yaşanan toprak kayması sonucu toprak altında kalan bir işçi daha bulundu.

GÜNDEM

Erzincan'ın İliç ilçesindeki bir altın madeninde meydana gelen kazanın tüm yönleriyle araştırılması ve benzer kazaların önlenmesine yönelik tedbirlerin belirlenmesi amacıyla...

YEREL

Erzincan'ın İliç ilçesinde Anagold'a ait altın madeni sahasında meydana gelen toprak kaymasına ilişkin soruşturmada, bir mühendis daha tutuklandı.