Çanakkale Haberleri

çanakkale haberleri ve güncel çanakkale gelişmeleri, çanakkale ile ilgili tüm video, çanakkale fotoğrafları ve çanakkale haberleri Dokuz8 Haber sitemizde


YEREL

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde motosikletten düşen 15 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

EKOLOJİ-ÇEVRE

Çanakkale'de 4 büyüklüğünde deprem yaşandı. Depremin merkez üssünün Ayvacık açıkları olduğu belirtildi.

YEREL

Çanakkale Boğazı'nda makineleri arızalanan tekne, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü (KEGM) ekiplerinin müdahalesiyle Çanakkale Marina'ya götürüldü.

ÇANAKKALE

Gelibolu Emek Dayanışma Platformu, 6 Mayıs anmasının ardından basın açıklaması yaptı.

YEREL

Mısır'dan Bulgaristan'a seyir halinde olan Barbados bayraklı gemide, Çanakkale Boğazı'nda makine dairesinde çıkan yangının söndürülmesinin ardından çekildiği Karanlık Liman Demir...

Genel

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, seyir halindeki panelvan minibüs yanarak kullanılmaz hale geldi.

YEREL

Çanakkale Kara Savaşları'nın 109. Yılı Anma Törenleri kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen "57. Alay Vefa Yürüyüşü" başladı.

YEREL

Çanakkale'de su kanalı açma çalışması sırasında 2 kişinin öldüğü toprak kaymasıyla ilgili kepçe operatörü gözaltına alındı.

SEÇİM 2024

Çanakkale'nin Yenice ilçesine bağlı Kalkım beldesinde bağımsız aday Zeynep Çelik, resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazanarak Türkiye'nin en genç kadın...

SEÇİM 2024

Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, kentteki sandıkların tamamının açıldığını belirterek seçimi kazandığını duyurdu.

YEREL

Çanakkale'deki Troya Antik Kenti'nin girişinde yer alan Troya Müzesi'ne gelen ziyaretçi sayısı, bu yıl 700 bin ziyaretçiye ulaşabilir.

Genel

Marmara'nın güneyi ve Ege'nin batısında yerel kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.