Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, sel felaketi nedeniyle büyük zarar gören Giresun'daki vergi mükelleflerinin vergi ödeme süresinin uzatıldığını duyurdu.Sel felaketi nedeniyle büyü...

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, sel felaketi nedeniyle büyük zarar gören Giresun'daki vergi mükelleflerinin vergi ödeme süresinin uzatıldığını duyurdu.

Sel felaketi nedeniyle büyük zarar gören Giresun'da vergi mükelleflerinin vergi ödeme süresi uzatıldı.

Gözden kaçırmayın

Bir yılda icra dosya sayısı yüzde 30 oranında arttı Bir yılda icra dosya sayısı yüzde 30 oranında arttı

VERGİ ÖDEMELERİ ERTELENDİ

Kabine toplantısı sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Giresun ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sel felaketi nedeniyle büyük zarar gören Giresun'daki vergi mükelleflerine dair düzenleme yapılacağını söyleyen Erdoğan, "Giresun'daki vergi mükelleflerimizi mücbir sebep kapsamına alıyoruz. Bildirimlerin süresini 15 Aralık 2020'ye , tahakkuk eden vergilerin ödeme süresine 31 Aralık 2020'ye kadar uzatıyoruz. Her türlü ceza, gecikme sürelerini 31 Aralık'a alıyoruz. 2020 yılı üçüncü geçici vergi dönemine ilişkin geçici vergi beyannamelerinin de alınmamasını kararlaştırdık. Amme borçlularından faizsiz şekilde 24 ay süreyle erteliyoruz" dedi.