Gazeteci Seyhan Avşar hakkında uyuşturucu baronu Urfi Çetinkaya'nın serbest kalması için Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek ile temasa geçildiğine dair haberinin ardından soruşturma başlatıldı.

Seyhan Avşar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

"Dün yaptığım Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek'e ilişkin haberimin ardından hakkımda soruşturma başlatıldı. Gürlek'in avukatının İstanbul Adliyesi'ne bizzat giderek benim gözaltına alınmam konusunda baskı yaptığını öğrendim. Haber yaptığım kişi bakan yardımcısı, benim gözaltına alınmam konusunda talimatı verdiği kişilerin amiri durumunda. Benim bu gözaltına karşı koyabilecek gücüm yok. Talimat verilen savcılar da direnebilir mi bilmem. Ancak tarih direnenleri de, biat edenleri de yazar. Takdir kamuoyunun..."

 Avşar, ikinci paylaşımında ise "Polisler kapımda. Destina’m dostlarıma emanet" ifadelerini kullandı.

"AVUKATIMLA GİDİP İFADE VERECEĞİZ"

Seyhan Avşar, bir süre sonra yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

"Evime varmak üzereyken binanın önünde ve kapımda polisler olduğunu annemden öğrendim. Balkona çıkıp arayan annem ‘Eve gelme kızım’ dedi. ‘Kaçacağım bir durum yok’ diyerek binaya girdim. Polisler, ‘özür dileriz bu saatte geldik ama acil sizi ifadeye çağırmamız gerekiyordu. Talimat bu yönde’ dediler. Gözaltı yapmadılar. Ama göz korkutmaya çalıştılar. Talimatı veren kim Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek. Avukatımla gidip ifade vereceğiz."