Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda sezonun 12. yarışı 24 Temmuz Pazar günü  Fransa'daki Paul Ricard pistinde gerçekleşecek.

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 12. ayağı Fransa Grand Prix'i Le Castellet kasabasında düzenlenecek. Yarış 5.8 kilometrelik pist ve 53 tur üzerinden gerçekleşecek. Sıralama turları yarın TSİ 17.00'te başlayacak, yarış ise  pazar günü saat 16.00'da başlayacak.

Formula 1'de  2022 sezonu, 20 Mart'ta başladı ve 11 yarış geride kaldı. Son olarak geçtiğimiz hafta Avusturya'da sahneye çıkan F1 pilotlarından Charles Leclerc 1'inciliğe uzanmıştı. Şimdi ise gözler Fransa Grand Prix'sine çevrildi.

Bu sezon yarışlarda Red Bull takımından Max Verstappen 6, Ferrari takımından Charles Leclerc 3, Red Bull takımından Sergio Perez ve Ferrari takımından Carlos Sainz birer yarış galibiyeti elde etti.

Sezonun şu ana kadarki takım sıralamasında Red Bull 359 puanla liderliğini sürdürürken, Ferrari 303 puanla ikinci, Mercedes ise 237 puanla üçüncü sırada bulunuyor.                                                                                                  

MHP'den istifa etti, CHP'ye katıldı. Hilmi Aslan: Genel başkanım, biz sizinle yürümeye varız; ben MHP'de üyeyim, bugün de istifamı sunmaya geldim MHP'den istifa etti, CHP'ye katıldı. Hilmi Aslan: Genel başkanım, biz sizinle yürümeye varız; ben MHP'de üyeyim, bugün de istifamı sunmaya geldim