Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, Türkiye ve Macaristan'ın, ülkesinin NATO üyeliğini ne zaman onaylayacağını tahmin etmenin imkânsız olduğunu belirtti.

YLE’nin haberine göre, Başbakan Marin, Yle TV1 televizyonunda katıldığı programda ülkesinin NATO’ya katılım sürecine dair değerlendirmelerde bulundu.

“TAHMİN ETMEK İMKÂNSIZ”

Türkiye ve Macaristan’ın ülkesinin NATO üyeliğini ne zaman onaylayacağını tahmin etmenin imkânsız olduğunu söyleyen Marin, “Elbette bu konuda işlerin hızla ilerleyeceğini umuyoruz.” dedi.

Marin, ülke toprakları içinde NATO üslerinin ve nükleer silahların konuşlandırılma seçeneklerine dair de açıklamalarda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu: Ekonomik şiddetle karşı karşıyayız bunun adı olsa olsa zulüm olur Kemal Kılıçdaroğlu: Ekonomik şiddetle karşı karşıyayız bunun adı olsa olsa zulüm olur

“Kalıcı üsler veya nükleer silahlar söz konusu olduğunda, bu tür ön koşulları belirlemememizin veya manevra alanımızı sınırlamamamızın çok önemli olduğunu düşünüyorum” diyen Marin, öte yandan nükleer silahların Finlandiya topraklarına konuşlandırılmasının pek olası olmadığına inandığını da sözlerine ekledi.