Fen Bilimleri Dershaneleri'nin kurucusu ve eğitimci Nazmi Arıkan öldürüldü. Arıkan'ın Gelibolu'daki çiftliğinin basıldığı ve şoförü ile birlikte kesici aletle yapılan saldırıda hayatını kaybettiği iddia edildi.

Cumhuriyet gazetesine konuşan CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, "Gece 23.00 civarında olay yeri inceleme ekibi geliyor. Bıçak ve boğuşma izleri olduğu söyleniyor. Maalesef şoförü de öldü" ifadelerini kullandı.

NAZMİ ARIKAN

Nazm Arıkan, Yozgat'ın Sorgun ilçesi Salur köyünde doğdu. İlkokul ve ortaokulu Salur'da okudu. Tokat Öğretmen Okulu'nu bitirerek sınıf öğretmeni oldu. Gazi Eğitim Enstitüsü'nde okuyarak fizik öğretmenliği diplomasını aldı.

Antalya Tabip Odası: Türkiye Dünya’nın Çöplüğü Değildir Antalya Tabip Odası: Türkiye Dünya’nın Çöplüğü Değildir

MEF Dershanesi'nde öğretmenlik yaparken, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümünü okudu. Bolu Öğretmen Okulu'nda 1 yıl öğretmenlik yaptı ve ardından özel dershaneciliğe geçti.

1997 yılında Fen Bilimleri Merkezi Dershanesi'ni devraldı. Tek şube olarak aldığı dershane 2012'de İstanbul'da 25, Türkiye genelinde ise 80 şubeye ulaştı. 2011'de Fen Bilimleri Okulları'nı açtı.