ESP'ye operasyon: 11 kişi gözaltına alındı

Ezilenlerin Sosyalist Partisi'ne yönelik İstanbul merkezli başlatılan bir soruşturma kapsamında şu ana kadar HDK Eş Sözcüsü Sedat Şenoğlu ve partinin önceki dönem Genel Başkanlık görevini yürüten...

GÜNDEM 08.09.2020 - 09:40 08.09.2020 - 09:40 Dokuz8 Haber

Ezilenlerin Sosyalist Partisi'ne yönelik İstanbul merkezli başlatılan bir soruşturma kapsamında şu ana kadar HDK Eş Sözcüsü Sedat Şenoğlu ve partinin önceki dönem Genel Başkanlık görevini yürüten Çiçek Otlu'nun da aralarında bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.

Sabah saatlerinde ESP'ye dönük operasyon kapsamında toplamda 11 kişi gözaltına alındı.

11 KİŞİ GÖZALTINDA

Sabah saatlerinde İstanbul merkezli bir soruşturma kapsamında Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyelerine yönelik bir gözaltı dalgası başlatıldı. Şu ana kadar 11 kişinin gözaltına alındığı operasyona dair ayrıntılar bilinmiyor. Gözaltına alınanlar arasında HDK Eş Sözcüsü Sedat Şenoğlu, partinin önceki dönem Genel Başkanlık görevini yürüten Çiçek Otlu ve Etkin Haber Ajansı (ETHA) çalışanı Serdal Işık da var.Ezilenlerin Hukuk Bürosu, Twitter üzerinden gözaltına alınanların isimlerini de paylaştı: HDK Eş Sözcüsü Sedat Şenoğlu, ESP MYK üyesi Çiçek Otlu, ESP PM üyeleri Mustafa Naci Toper ve Volkan Uyar ile Selver Orman Saygılı, İlke Başak Baydar, İlhan Aslan, Ozan Özgenler, Yücel Karadağ, Ozancan Sarı, Serdal Işık.Gözaltına alınan isimlerin Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@