Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremler sonrası Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan destek kampanyası devam ediyor. Başta su, yiyecek, içecek olmak üzere aralarında gıda maddeleri ve kıyafetlerlerin de bulunduğu çok sayıda ihtiyaç malzemesi ve iş makineleri  TIR’lar ile  afet bölgesine gönderilmeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Spor Salonu ve Otogar’da belediye görevlileri tarafından tasnif edilerek TIR’lara yüklenen malzemeleri, yerinde inceleyen Başkan Yılmaz Büyükerşen, yardımsever Eskişehirliler'e ve çalışmalarda görev alan ekiplere teşekkür etti. 

Eskişehirli miniklere Mandala Atölyesi Eskişehirli miniklere Mandala Atölyesi

Yapılan destekler kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi; AFAD Koordinasyon Merkezi yönlendirmesi ile ayakkabı, mont, bebek bezi, yorgan, yastık ayakkabı gibi malzemelerden oluşan 2 TIR dolusu malzemeyi, Diyarbakır’a; 1 TIR'ı Kahramanmaraş’a; 1 TIR insani malzeme ile 1 ekskavatör, 2 CSV ve 2 tane mini ekskavatörden oluşan iş makinelerini Hatay’a; 10 bin 80 adet 1,5 litre ve 10 bin 944 adet 0,5 litreden oluşan 1 TIR Kalabak suyunu, İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan 2 araçlık sismik arama dinleme cihazları, canlı arama kamerası, enkaz kaldırma hava yastıklarını içeren kurtarma araçları ve uzman personeli, Adana’ya; 1 araç ve 6 uzman personelden oluşan ikinci grup ekibi de yine Adana’ya gönderdi. Büyükşehir Belediyesi ayrıca Kahramanmaraş ve Ankara Etimesgut Askeri Havaalanına AFAD ve askeri personellerin ulaşımlarını sağlamak üzere 2 araç ve personel görevlendirdi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesindeki ihtiyaç ve duruma göre yardım çeşitliliğini artırarak devam ettirecek.