Kızı ile yaşadığı problemlerle gündeme gelen eski manken Deniz Akkaya hakkında bu kez de yakalama kararı çıkarıldı. Akkaya, manken ve sosyal medya fenomen Miray İpekler ile davalık oldu.

Eski manken Deniz Akkaya, 15 yaşındaki kızının telefonunu elinden aldığı için balkona kilitlendiğini iddia etmişti. Yaşananların ardından çocuk devlet korumasına alınmış, daha sonra ise baba Efe Önbilgin mahkemeye başvurup kızının velayetini almıştı.

Akkaya bu kez manken ve sosyal medya fenomen Miray İpekler ile davalık oldu. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran Miray İpekler Deniz Akkaya’dan şikâyetçi oldu.

Yine bir başka fenomen Selin Ciğerci ile bir düğünde karşılaştıklarını ve Ciğerci ile çektirdikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaştıklarını belirten İpekler, “Deniz Akkaya fotoğrafları görmüş. Ciğerci ile Akkaya arasında mahkeme var. Sadece bu yüzden ailemle kalmış olduğum evde escortluk yaptığıma dair paylaşımlar yaptı. Aramızdaki yazışmaları da iznim ve bilgim olmadan sosyal medyada paylaştı” dedi.

Deniz Akkaya’nın kendisine ait ev adresini de sosyal medyada yaydığını belirten İpekler, Akkaya’nın bir televizyon programında tehdit edici paylaşımlarda da bulunduğunu söyledi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Deniz Akkaya hakkında “hakaret” suçundan soruşturma başlattı.

Çağrılmasına rağmen ifade vermeye gitmeyen Deniz Akkaya hakkında bu kez yakalama kararı çıkarıldı.