Partisinin İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanan kalabalığa hitap eden Canpolat'a Canan Kaftancıoğlu, Selçuk Sarıyar, Mehmet Ali Yüksel gibi isimlerin yanı sıra çok sayıda parti meclisi üyesi, genel başkan yardımcıları ve yüzlerce delege de destek verdi. Canpolat konuşmasında CHP'de çaycılık görevi de verilse yapmaya hazır olduklarını söyledi.

İl başkanlığı yaptığı dönemde, toplumun farklı kesimlerini bir araya getirdiğini ifade eden Canpolat, o süreçte yürüttükleri çalışmaları anlattı.

Cumhuriyet'in kurulduğu dönemde olduğu gibi herkesin CHP'nin etrafında toplanmasının mücadelesini vereceklerini belirten Canpolat, "4 tane televizyonda CHP Genel Başkanı'na saldırarak CHP'nin değerlerini ortadan kaldıramazsınız." dedi.

Canpolat, partisinin ilçe başkanları ve genç arkadaşlarının önerisiyle yeniden il başkanlığına aday olduğunu vurgulayarak, "CHP örgütünün İYİ Parti'nin üzerinden işe girme dönemi bitmiştir." ifadesini kullandı.

CANPOLAT: YENİLENMEYİ BİRLİKTE YAPACAĞIZ

CHP'yi kimsenin dizayn edemeyeceğini söyleyen Canpolat, "Elbette bir yenilenmeye ihtiyaç var. Atatürk'ün koltuğunda oturan Genel Başkanımıza saldırarak CHP'ye yeni bir şey yapamazsınız. Buna müsaade etmeyeceğiz. Biz bu yenilenmeyi birlikte yapacağız." diye konuştu.

Canpolat, medya organlarının yönlendirmesiyle, tepeden söylemlerle CHP'de yenilenmenin gerçekleştirilemeyeceğini belirterek, "25-30 yıldır bu partide milletvekili olup değişmeyenlerle değişimi sağlamak mümkün değildir. Bu yenilenmeyi, dışlanan CHP'yi yönetime taşıyarak yapacağız." dedi.

CHP'yi yeniden büyük bir aile yapacaklarını kaydeden Canpolat, eşin, dostun belediye meclis üyesi olduğu günlerin, kendi dönemlerinde biteceğini söyledi.

Kalabalığa, "Önümüzdeki seçimde CHP'nin İstanbul adayı Sayın İmamoğlu'nu belediye başkanı yapmaya hazır mısınız?" diye soran Canpolat, "İstanbul'dan başlayarak partideki sevgisizliği ortadan kaldıracağız. Partinin tamamını kucaklayacağız. CHP'de kavga dönemini bitireceğiz." şeklinde konuştu.(AA)