Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’u tehdit eden zanlı Eskişehir de gözaltına alındı. Şenol hakkında koruma kararı verildi. Sorgusu süren zanlı, Şenol'un evinin kapısına dana dili bırakmıştı.

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Profesör Doktor Esin Davutoğlu Şenol, ölüm tehdidi aldığını açıkladı. Şenol bir süredir aşı karşıtlarının hedefinde olduğunu da belirtti.

Şenol, hakkında adım adım planlanan ve sosyal medya üzerinden paylaşılan bir cinayet girişimi olduğunu söyleyerek ofisinin bulunduğu katın merdivenlerine iki adet dana dili bırakıldığını belirtti.

Şenol, bina ve otopark kameraları kayıtlarının incelendiğini, söz konusu kişinin kullandığı sosyal medya hesabının saptandığını duyurdu.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde Alaattin Çakıcı iması: Sanık avukatı itham etti, ağabeyi "müvekkiliydi" dedi Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde Alaattin Çakıcı iması: Sanık avukatı itham etti, ağabeyi "müvekkiliydi" dedi

Uzun zamandır aşı karşıtlarından tehdit aldığını söyleyen Şenol hakkında koruma kararı verildi.

Şenol'u tehdit eden zanlı Eskişehir de gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlının sorgusu sürüyor.

Şenol, sosyal medya hesabından kendini Op.Dr.Mustafa Yücel olarak tanıtan ve sahte doktor olarak bilinen, Büyük Uyanış Derneği üyesi bir kişi tarafından tehdit edildiğini, olayı gerçekleştirenin de o olduğunu açıklamıştı.