Sağlık Bakanı Koca'dan Van'da bir doktorun hasta yakınlarınca darbedilmesine tepki: Sağlık Bakanı Koca'dan Van'da bir doktorun hasta yakınlarınca darbedilmesine tepki:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdemİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç’in “Asgari ücrete ilk 6 aydaki TÜFE kadar zam yapılması makul olacaktır” açıklamasına tepki göstererek, “TÜİK’in kalem oyunlarıyla 6 aylık TÜFE yüzde 15 açıklandı. Son 6 ayda sadece yüzde 15 zamlanan tek bir şey var mı Şekib Bey” dedi.

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, asgari ücret zammına ilişkin bugün yaptığı açıklamada, “Asgari ücrete ilk 6 aydaki TÜFE kadar zam yapılması makul olacaktır” demişti. Eren Erdem, Avdagiç’in bu açıklamasına, Twitter hesabında yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. Erdem’in paylaşımı şöyle:

“İTO’yu AKP’nin uydusuna çeviren Şekib Bey böyle buyurmuş: ‘Asgari ücrete 6 aylık TÜFE kadar zam yapılsın.’ TÜİK’in kalem oyunlarıyla 6 aylık TÜFE yüzde 15 açıklandı. Son 6 ayda sadece yüzde 15 zamlanan tek bir şey var mı Şekib Bey?” (ANKA)