Hürriyet'ten Ebru Karatosun'un haberine göre, Monaco'da ıstakoz, pahalı marka saatler, Maldivler tatili gibi paylaşımlarla gündeme gelen AKP milletvekillerine, Erdoğan'dan eleştiri geldi. Geçtiğimiz günlerde toplanan AKP MYK'sının ardından yaptığı bazı görüşmelerde konuya değinen Erdoğan, vekillerin sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili uyarıda bulundu.

Edinilen bilgilere göre, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Milletvekili, konumu itibarıyla halkın her zaman gözünün önündedir. Yediğiyle, içtiğiyle, oturduğuyla, taktığıyla, kılık kıyafetiyle daha dikkatli olması gerekmez mi? Benim bu konuda milletvekillerine ayrıca bir uyarıda mı bulunmam gerekiyor? Bir milletvekiline yediğini, giydiğini paylaşma denilir mi? Bunlar bilinemeyecek, akıl edilemeyecek şeyler değil. Herkes milletvekilliği makamının sorumluluğunun farkında olmalı. Milletvekilleri, kendini bir vatandaş gibi konumlandıramaz. Ben herkes gibi saat takıyorum, herkes gibi yemek yiyorum diyemez” dedi.

Ne olmuştu?

Monaco'da Istakoz yediği anları sosyal medya hesabından paylaşan AKP İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı ile Maldivler tatilini paylaşan partinin Çankaya belediye başkan adayı Hüseyin Filiz, tepki çekmişti.

AKP Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, 562 bin TL'lik Rolex marka saatiyle "Biz bu milletin ta kendisiyiz" notuyla fotoğraf paylaşmış, gelen tepkiler üzerine paylaşımını kaldırmıştı.

Yenişehirlioğlu, kısa bir süre sonra da yaklaşık 2 milyon lira değerindeki Audemars Piguet Royal Oak saatiyle görüntülendi. Yenişehirlioğlu'nun lüks saatinin piyasa değerinin 57 bin 571 Euro, yani yaklaşık 2 milyon TL olduğu öğrenildi.