Adana’da görevli Dr. Alim Çökük, “Yılın Hekimi” seçildi. Acilde “sözleşmeli hekim” olan Çökük’ün, yaklaşık bir yıldır nöbet tutmadığı, hasta dahi bakmadığı ortaya çıktı.

Gözden kaçırmayın

Sağlık Bakanlığı Türkiye'de bugüne kadar 'maymun çiçeği' vakası görülmedi Sağlık Bakanlığı Türkiye'de bugüne kadar 'maymun çiçeği' vakası görülmedi

Erdoğan’ın Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki 14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinde Türkiye’nin 81 ilinden hekim ve sağlık çalışanlarına ödüller verdi. Adana’dan etkinliğe katılarak “Yılın Hekimi” ödülünü alan isim ise Seyhan Devlet Hastanesi’nin acil servisinde “sözleşmeli hekim” olarak çalışan Dr. Alim Çökük oldu.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre; Çökük’ün neredeyse bir yıldır “hiç hasta bakmadığı”, hastane başhekim yardımcısı tarafından açılan kayıtlarla “hasta bakmış gibi gösterildiği” öğrenildi.

YAKLAŞIK BİR YILDIR HİÇ HASTA BAKMADI

Acil tıp uzmanı olarak görev yapan Çökük’ün isminin 2021 Şubat’tan bu yana servisin nöbet tutanaklarında da yer almadığı görüldü. Çökük’ün “yaklaşık bir yıldır hiç hasta bakmadığı” belirtilirken, bu durumun “acilde görev yapan diğer sağlık çalışanlarının iş yükünü artırdığı, Covid-19 servisinde hasta bakması gerekirken, bu görevini hiç yerine getirmediği” vurgulandı.

ÇÖKÜK KONUYLA İLGİLİ DEĞERLENDİRME YAPMAK İSTEMEDİ

Çökük’e, “filyasyon koordinatörü” sıfatı verildiği ve bu yolla uymak zorunda olduğu mevzuata karşın asıl görev yerinde hizmet vermediği belirtildi. Alim Çökük, konuyla ilgili bir değerlendirme yapmak istemediğini belirtti