Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ve saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar'ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 714’üncü gününde devam diyor.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden, Milli Eğitim Bakanlığı önüne gelen ücretli öğretmenler, “kadro” istiyor Türkiye’nin farklı bölgelerinden, Milli Eğitim Bakanlığı önüne gelen ücretli öğretmenler, “kadro” istiyor

MA'nın haberine göre; adliye önünde sürdürülen Adalet Nöbeti’nde konuşan Ferit Şenyaşar, “Haklı bir davamız var. Bu davada haklı olduğumuzu polis de, savcı da, Adalet Bakanlığı’ndaki yetkililer de kabul ediyor. Ama ‘hukuk işletilsin’ dediğimiz zaman adım atılmıyor. Savcılar çaresiz bırakılmış ve hukuk işlemiyor. Zaman zaman Ankara’dan bazı yetkililer adliyeye geliyor. Bu yetkililer ve başsavcı, annenin haklı mücadelesini görmemek için adliyenin arka tarafından giriş çıkış yapıyor. Bu bir zulümdür, haksızlıktır. Bu haksızlığın bir an önce giderilmesini istiyoruz. Bu haksızlık giderilene kadar burada mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.