Emine Şenyaşar 157 gündür ‘Adalet Nöbeti’ tuttuğu Şanlıurfa Adliyesi önünden katliamı yapanların hala serbestçe dolaşmasına “Dayanacak halim kalmadı. Hiç mi merhamet ve vicdan yok?” diyerek isyan etti

Gözden kaçırmayın

PTT, bir şirketi kurulduktan 45 gün sonra zengin etti PTT, bir şirketi kurulduktan 45 gün sonra zengin etti

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısında eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar'ın Şanlıurfa Adliyesi önünde başlattığı ‘Adalet Nöbeti’ 157'nci gününde devam etti.
 
Sabah erken saatlerde bina önündeki “Şenyaşar Ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alana gelen aile, üzerinde saldırıda yaşamını yitiren Hacı Esvet ve oğulları Adil ile Celal Şenyaşar'ın fotoğraflarının bulunduğu, “14.07.2018 tarihinde Suruç Devlet Hastanesinin içinde baba ve 2 oğlu katledildi. 3 yıldır tek tutuklu yok. Üstünlerin hukuku son bulsun herkes için adalet” yazılı pankartı asıp, nöbetlerine başladı.

"VEKİLLİK İNSANLARI HASTANE DE KATLETMEK Mİ?"

MA'nın aktardığı habere göre, adliye binası önünde adalet taleplerini dile getirmeyi sürdüren anne Emine Şenyaşar, “Biz uzun süredir burada adalet arıyoruz. Ailemden 3 kişiyi katlettiler. Diğer oğlumu da cezaevine koydular. Katliam yapanlar ise serbest bir şekilde geziyorlar. Vekillik insanları hastane de katletmek mi? Hiç görülmüş mü hastanede insanların kurşunlanarak öldürülmesi? Böyle vekil mi olur? Bunlar zulümden başka bir şey bilmezler. Ben hastayım. Halim kalmadı. Oğlumu bıraksınlar. Hiç mi merhamet ve vicdan yok? Öleceksem de burada öleyim” sözleriyle seslendi.

"ÜSTÜNLERİN HUKUKU İŞLİYOR"

Aileye ait Twitter hesabından ise “Devlet hastanesinde katledilmiş 3 can var. 3 yıldır ortada dava yok. Adı Adalet Sarayı Sarayın içinde aleni bir şekilde üstünlerin hukuku işliyor. Yüreği yanmış anne ile Adalet mücadelemiz 157’nci günde” paylaşımında bulunuldu.