CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın TBMM Başkanlığı'na sunduğu ek bütçeyle maaşına yüzde 40,4 zam yapılacağını ve bu zamla maaşını 141 bin 453 TL'ye yükselteceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından TBMM'ye sunulan ek bütçe kanun teklifi ile merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerinin bütçelerinde yer alan Personel Giderleri ve Sosyal Güvenlik Kurumlarına Devlet Primi Giderleri başlangıç ödeneklerinin yüzde 40,5'i oranında, Cumhurbaşkanı Ödeneği'ne de başlangıç ödeneğinin yüzde 20,2'si oranında ödenek eklenecek.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel bu artışın Cumhurbaşkanı'nın maaşında da artışı beraberinde getireceğine dikkat çekerek şu mesajı paylaştı: "Tayyip Erdoğan kendi imzasıyla TBMM'ye sunduğu ek bütçeyle en son ocakta artan maaşını yüzde 40,4 oranında artırarak 141.453 TL'ye yükseltiyor. Cumhurbaşkanı'nı etkileyen ekonomik kriz asgari ücretliyi etkilemiyor mu? Asgari ücretli 4.253 TL'ye mahkum mu kalacak?"

Buldan: Biz AKP ile hiçbir konuda herhangi bir anlaşma yapmadık, yapmayız Buldan: Biz AKP ile hiçbir konuda herhangi bir anlaşma yapmadık, yapmayız

2022 yılı bütçesinde Cumhurbaşkanı maaşı yaklaşık 100 bin TL olarak belirlenmişti.