dokuz8AKADEMİ #seçim2023 Eğitim Programları yolculuğuna İzmir'den başladı. #Seçim2023 Yerel Medya Koordinasyonu çalışmaları kapsamında ilk eğitim Ege Bölgesi’nden yerel gazetecilere yönelik olarak 4-6 Kasım 2021 tarihlerinde İzmir'de hayata geçirildi. İzmir, Manisa, Muğla, Milas gibi kentlerden 7 yerel medya kuruluşundan gazeteciler ve sivil toplum alanından yurttaş haberciler olmak üzere 18 katılımcıyla hayata geçirilen eğitim programında Bağımsız Seçim İzleme Platformu kurucularından ve Eşit Haklar Derneği temsilcisi İnsan Hakları Savunucusu Nejat Taştan da eğitim verdi. Eğitim sonrası Ege Yerel Medya Koordinasyonu girişimi kuruldu.

izmir egitim gokhan bicici

ZENGİN EĞİTİM İÇERİĞİ

Eğitim kapsamında “Haber nedir?”, “Seçimlerde Haber Hakibi”, “Yalan Habere Karşı Veri Doğrulama”, “Video Odaklı Mobil Habercilik”, “Dijital Güvenlik” başta olmak üzere pek çok önemli başlıkta eğitim verildi. ‘Yerel Medya ve Yurttaş Haberciler için Sosyal Medya Araçları Atölyesi”, “Habercilikte Toplumsal Cinsiyet Odaklı Yaklaşım” ve “Habercilikte Hak Odaklı Yaklaşım” gibi başlıklar da büyük ilgi gördü.

dokuz8HABER Genel Yayın Yönetmeni Gökhan Biçici, eğitimin sonunda yaptığı konuşmada, yaklaşan seçimin kritik önemde olduğunu hatırlattı, seçimlerin doğru biçimde izlenmesinin önemine vurgu yaptı.

izmir egitim genelizmir egitim genel 2