Efeler Belediyesi’nin ilçeli kadınların sosyalleşebilmeleri amacıyla yaşama geçirdiği Hanımevleri ilgi görmeye devam ediyor. 

Atatürkçü Düşünce Derneği'nden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’na ziyaret  Atatürkçü Düşünce Derneği'nden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’na ziyaret 

Zafer, Efeler, Çeştepe ve Umurlu Mahallelerinde hizmet veren Hanımevlerine giden kadınların sohbetlerine, personelin çay, börek gibi çeşitli ikramları eşlik ediyor. Efelerli kadınlar Hanımevi projesinden duydukları memnuniyeti, şu sözlerle dile getirdi: 

-Adile Ural: “Burada olmak çok güzel. Burası hepimizin evi. Arkadaşlarımızın evine gitmek yerine burada toplanıyoruz. Çaylarımızı içiyoruz. Muhabbet ediyoruz. Yeni arkadaşlıklar edindik. Buranın müdavimlerinden oldum.”

-Nilgün Çakın: “Buraya gelenler arkadaşlarıyla sohbet edecek, dertleşecekler. Yeni arkadaşlar ediniyoruz. Çeşitli ikramlar da var. Ne kadar güzel bir şey.”

-Nuran Özden: “Çarşıya çıktığımızda rahatlıkla gelip dinlenebileceğimiz bir yer. Çayımızı içebileceğimiz, elimizi yüzümüzü yıkayabileceğimiz bir yer. Bizim için çok iyi oluyor. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a çok teşekkür ederim.”