Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Lisesi'nde düzenlenen etkinlikte gündeme dair açıklamalarda bulundu. Özbek, Fenerbahçe'de başkan adayları Ali Koç ve Aziz Yıldırım'ın kendisi hakkında söyledikleri 'Sinek ikili' sözlerine sert yanıt verdi.

Özbek, Aziz Yıldırım için "Kendisi destede yok" dedi ve Ali Koç’a ise "Ali Bey haddini bilsin! Yalıda büyümüş zengin çocuğu olmak, böyle hadsiz konuşmayı gerektirmez" şeklinde konuştu. Özbek, Galatasaray'ın başarılarının Fenerbahçe'nin ayarlarını bozduğunu da ekledi.

Özbek, Bankalar Birliği'nden çıkmanın altyapısını hazırladıklarını ve altı yıl önce bu konuyu gündeme getirdiklerini, bazı kişilerin ise yeni fark ettiğini belirtti. Özbek özetle şöyle konuştu:

 Dünkü kongrede küfür kafir, nasıl saldırdıklarını gördünüz. Biz de kongre yaptık, kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Biri terk ediyor, biri kendi kendine konuşuyor. Dün bir televizyon programı oldu. Sporla ilgisi olmayan tartışmalar. Türk sporuna hiç fayda sağlamayan bir toplantı oldu. Zengin yalı çocuğunun söyledikleri dikkatimi çekti. Çok dikkat etsin Galatasaray başkanının ismini ağzına alırken."

"AZİZ BEY İKİLİ, MİKİLİ BİR ŞEY SÖYLEDİ AMA KENDİSİ DESTEDE YOK!"

"Ali Bey haddini bilsin! Yalıda büyümüş zengin çocuğu olmak, böyle hadsiz konuşmayı gerektirmez. Galatasaray Başkanı hakkında konuşurken, iki kez düşünsün! Sağda, solda sallamaya benzemez! Dikkat etsin!"

 "İki tane başarısız başkan konuştu. Bu tavırlarla zaten başarılı olamazlar, mümkün değil. Galatasaray'ın başarılarını yaşamaya devam edecekler. Galatasaray'ın başarı silsilesi, ayarlarını bozdu."

Bankalar Birliği'nden çıkmanın altyapısını hazırladık. Altı sene önce Bankalar Birliği'nden çıkma konusunu söyledim. Bazı arkadaşlar yeni idrak ediyor! Bu da Galatasaray'ın bakışını gösteriyor."