'Doları yükselttiği' için ifadeye çağrılan Levent Üzümcü: "Savcıların uğraşacağı iş mi kalmadı?"

“Doların fiyatını yükselttiği" ve paylaşımının sonuna üç nokta eklediği için ifade vermeye çağrılan oyuncu Levent Üzümcü, "Türkiye'nin savcılarının, mahkemelerinin uğraşacağı iş mi kalmadı?" diyer...

GÜNDEM 20.06.2021 - 09:34 20.06.2021 - 09:34 Dokuz8 Haber

“Doların fiyatını yükselttiği" ve paylaşımının sonuna üç nokta eklediği için ifade vermeye çağrılan oyuncu Levent Üzümcü, "Türkiye'nin savcılarının, mahkemelerinin uğraşacağı iş mi kalmadı?" diyerek yaşananları eleştirdi.

Oyuncu Levent Üzümcü geçtiğimiz günlerde bir paylaşımının sonuna üç nokta koyduğu için ifadeye çağrılmıştı. Üzümcü daha önce de bir paylaşımıyla “Doların fiyatını yükselttiği" gerekçesiyle emniyete çağrılmış ve ifade vermişti.

"SANSASYON YARATMAK SURETİYLE DOLAR KURUNU ARTIRDIĞI" İDDİA EDİLDİ

Levent Üzümcü yaşanan sürece ilişkin Sözcü'den Gökmen Ulu'ya açıklamalarda bulundu. Üzümcü, "Sermaye Piyasası Kurulu yazdığım bir tweet ile sansasyon yaratmak suretiyle dolar kurunu artırdığımı iddia ederek savcılığa başvurmuş. İstanbul Mali Şube polisi tarafından arandım, ifadeye çağırıldım."

"EKONOMİNİN BOZULMASININ EN TEMEL NEDENİ ADALETİN OLMAMASIDIR"

"Benim doları artırmak gibi bir etki gücüm olmadığını anlattım. Dolar yatırımcısı bir tiyatrocunun yazdığı ile mi alım satım yapar Allah aşkına? Kaldı ki o mesajımda “Dolar alın veya almayın” dememişim, buram buram yanlış ekonomi politikalarını eleştirmişim. Ben bir vatandaşım. Bu benim devletim. Devlet görevlilerini eleştirmek de en doğal hakkım. Oysa ki, ekonominin bozulmasının en temel nedenlerinden biri yurttaşın Twitter'a eleştirisini yazması değil, adaletin olmamasıdır. Bu ülkede hukukun üstünlüğü tesis edildiği ve adalet geldiği anda dolar hemen ve hızla düşer." ifadesini kullandı.

"SÜREKLİ EMNİYETTEN ÇAĞRILIYORUM"

"Bu, hakkınızdaki kaçıncı soruşturma?" sorusuna Üzümcü, "Ne bileyim, sayısını unuttum. Sürekli emniyete, adliyelere gidip ifade veriyorum. “Onu niye dedin? Bunu niye dedin? Şöyle derken kimi kast ettin” gibi sorular ile karşılaşıyorum. Beni sürekli buralara çağırıp yıldıracaklarını zannediyorlar ise yanılıyorlar." yanıtını verdi.

"MAFYANIN BİR SİYASETÇİYİ AYDA 10 BİN DOLAR MAAŞA BAĞLADIĞINI SÖYLÜYOR, TEK BİR SORUŞTURMA AÇILMIYOR"

Üzümcü, "Türkiye'nin savcılarının, mahkemelerinin uğraşacağı iş mi kalmadı? Suçsuz insanlar siyasi sebepler ile içeride yatarken, suçlular dışarıda elini kolunu sallarken… Bir mafya babası çıkıyor, suç itiraflarında bulunuyor, bir bakan konuşuyor, mafyanın bir siyasetçiyi ayda 10 bin dolar maaşa bağladığını söylüyor, tek bir soruşturma açılmıyor. Vatandaş eleştirel bir tweet attığında ise hemen soruşturma açılıyor." diye konuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@