dokuz8HABER 'Yerel Medya odaklı video habercilik eğitimi' düzenledi

dokuz8HABER’in 51’inci eğitim programı da olan “Yerel Medya için Video Habercilik Eğitimi” İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Antalya, Kayseri, Eskişehir, Samsun, Bursa, Edirne’den Yerel Medy...

DOKUZ8 12.11.2019 - 05:29 12.11.2019 - 05:29

dokuz8HABER’in 51’inci eğitim programı da olan “Yerel Medya için Video Habercilik Eğitimi” İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Antalya, Kayseri, Eskişehir, Samsun, Bursa, Edirne’den Yerel Medya Koordinasyonu ve dokuz8HABER Ağı temsilcilerinin katılımıyla hayata geçirildi.

dokuz8HABER'in 51'inci eğitimi olarak 8-9-10 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen 'Yerel Medya İçin Video Habercilik Eğitimi'ne İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Antalya, Kayseri, Eskişehir, Samsun, Bursa, Edirne’den dokuz8HABER ve yerel medya koordinasyonu temsilcileri katıldı.

UYGULAMA ODAKLI VİDEO HABERCİLİK EĞİTİMİ

Üç gün süre eğitimin ilk yarım gününde 'Dünya'da ve Türkiye'de Video Odaklı Mobil Habercilik' ve 'Video Haberciliği' odaklı teorik bir çerçeve anlatılırken, daha sonra uygulama odaklı atölye çalışmasına geçildi. Bu atölye kapsamında katılımcılar 6 gruba bölünerek habere gönderildi. Bir gün boyunca sahada farklı haberler yapan katılımcılar, haberlerini eğitmenlerin gözetiminde kurgulayarak sundular. Tek tek haberlerin birlikte değerlendirildiği tartışma bölümlerinin ardından, masa üstü kurgu da anlatıldı.Eğitimin ardından yapılan değerlendirme toplantısında hem eğitim içeriği hem de genel olarak dokuz8HABER'in Kasım ayı çalışmaları ele alındı ve bazı görevler belirlendi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@