Doğalgazın ardından elektriğe de zam geldi

Yeni yılın ilk gününde elektriğe yüzde 6, doğalgaza yüzde 1 oranında zam yapıldı.Dün gece yeni yılın ilk dakikalarında doğalgaza yapılan zammın ardından elektriğe de zam geldi. Elektrik tari...

EKONOMİ 01.01.2021 - 13:55 01.01.2021 - 13:55

Yeni yılın ilk gününde elektriğe yüzde 6, doğalgaza yüzde 1 oranında zam yapıldı.

Dün gece yeni yılın ilk dakikalarında doğalgaza yapılan zammın ardından elektriğe de zam geldi. Elektrik tarifelerinde tüm tüketici grupları için vergi ve fonlar dahil olmak üzere yaklaşık yüzde 6 zam yapıldı.

RESMİ GAZETE'DE YAYINLANDI

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) konuya ilişkin kurul kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Resmi Gazete'deki tarife tablolarından yapılan hesaplamaya göre, elektrik tarifelerinde mesken, sanayi ve ticarethane abone grupları için vergi ve fonlar dahil ortalama yüzde 6 artışa gidildi. Söz konusu oran, tarife gruplarına göre ufak çaplı değişiklikler gösterebiliyor.

DOĞALGAZA YÜZDE 1 ZAM

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), ocak ayına ilişkin tarife tablosunu internet sitesinde yayımlandı. Buna göre, BOTAŞ’ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı, aralıkta geçerli olan tarifeye göre yüzde 1 artışla 1000 metreküp doğal gaz için 1264 lira, ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri için ise 1414 lira olarak belirlendi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@