Diyanet'ten yılbaşı öncesi içki fetvası

Diyanet'in yılbaşı öncesindeki cuma hutbesinin hedefinde alkol kullanımı vardı. Hutbede, "İnsanı uyuşturan, tembelliğe ve çaresizliğe sürükleyen, kötülüğe alet eden içkinin toplumumuzu esir alması...

GÜNDEM 25.12.2020 - 11:28 25.12.2020 - 11:28

Diyanet'in yılbaşı öncesindeki cuma hutbesinin hedefinde alkol kullanımı vardı. Hutbede, "İnsanı uyuşturan, tembelliğe ve çaresizliğe sürükleyen, kötülüğe alet eden içkinin toplumumuzu esir almasına asla izin vermeyelim" ifadeleri kullanıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu haftaki hedefi içki oldu. Yılbaşı öncesi Cuma hutbesi yayınlayan Diyanet, 81 ildeki 100 bine yakın camiye gönderilecek "İçki: Kötülüğün Zehirli Arkadaşı" başlıklı hutbede içkinin yol açtığı öne sürülen kötülükler sıralandı.Diyanet'in hutbesinde içki için "Aklı, ruhu ve bedeni tahrip eder", "Bir hiç uğruna malın ziyan edilmesine, helâl lokma için harcanması gereken nafakanın israfına sebep olur", "Ailenin huzuru, çocukların umudu, gençlerin geleceği kararır", "İyiliğe açılan kapılar kapanırken, kötülüğe giden yollar çoğalır", "Dostluklar sona ererken, düşmanlıklar körüklenir" gibi ifadeler kullanıldı."İmanına ve umuduna sarılarak çalışan, erdemlerine sahip çıkan, düşünen ve üreten bir Müslüman olalım" denilen hutbe, "İnsanı uyuşturan, tembelliğe ve çaresizliğe sürükleyen, kötülüğe alet eden içkinin toplumumuzu esir almasına asla izin vermeyelim. Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir geleceği hep birlikte inşa edelim" ifadeleriyle son buldu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST