Diyanet pandemi dinlemedi, kiracılarına yüzde 12 zam yaptı

Türkiye Diyanet Vakfı, Bingöl’de kiracısı olan esnafların "Kirayı erteleyin" çağrısına olumlu yanıt vermedi ve kiraya yüzde 12 zam yaptı. Esnaf, CİMER’den de sonuç alamadı.Bingöl il merkezin...

GÜNDEM 01.12.2020 - 10:00 01.12.2020 - 10:00

Türkiye Diyanet Vakfı, Bingöl’de kiracısı olan esnafların "Kirayı erteleyin" çağrısına olumlu yanıt vermedi ve kiraya yüzde 12 zam yaptı. Esnaf, CİMER’den de sonuç alamadı.

Bingöl il merkezinde Türkiye Diyanet Vakfı kiracısı olan çok sayıda esnaf, koronavirüs (Covid-19) salgını döneminde işleri bozulunca, kirayı ödemekte zorlanmaya başladı. Vakfa başvuran esnaf, pandemi döneminde kiraların ertelenmesini istedi. Ancak vakıf bu kiraları ertelemediği gibi yüzde 12 zam yaptı.Uzun bir süre kepenk kapattıkları için geçen aylarda yaşadıkları maddi sıkıntıyı Türkiye Diyanet Vakfı’na anlatan ama sonuç alamayan esnaf, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) başvurmuştu. CİMER ise yanıt olarak, “Doğrudan vakfa müracaat etmeniz gerekmektedir” cevabını vermişti.

"PANDEMİ DÖNEMİNDE ZAM MI YAPILIR?"

Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre, pandeminin başlangıç döneminde sadece 3 aylık kiralarının 6 aya yayıldığını belirten esnaf, “Pandemi döneminde, yani bizim en zor zamanlarımızda zam mı yapılır?” diye sordu.Esnaf tepkisini "Diyanet’in tek bir kiracısı yok. Birçok insan ekmeğinden olur diye konuşamıyor, şikâyet edemiyor. Son süreçte iş çığırından çıkmaya başladı. Kiralarımızı ödemekte zorlanırken şimdi de zam yapıldı. Derdimize kulak verin. Sesimize ses olun” ifadeleriyle aktardı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@