Evden Eve Nakliyeciler Derneği Başkanı Ali Ayılmazdır, 11 ili etkileyen depremin ardından evleri hasar görenlerin, bir an önce eşya taşımak istediklerini, bunun sektörde talebi artırdığını söyledi. Artan talep nedeniyle nakliye fiyatlarının iki katına çıktığı belirtiliyor.

Çevre, Şehircilik ve Bakanlığın son açıklamasına göre 61 bin 722 binada yer alan 263 binden fazla bağımsız birimin acil yıkılması gereken, ağır hasarlı ve yıkık olduğu tespit edildi. Büyük yıkım büyük göçü de beraberinde getirdi. Ancak bu göç fırsatçılara yeni alanlar açtı. Kimi kiraları arttırdı kimi fiyatları… Son haber de nakliyecilerden geldi.

#Seçim2023 I Kılıçdaroğlu: Seçim birinci turdan biter, halk değişim istiyor #Seçim2023 I Kılıçdaroğlu: Seçim birinci turdan biter, halk değişim istiyor

Dünya gazetesinin haberine göre Evden Eve Nakliyeciler Derneği Başkanı Ali Ayılmazdır, deprem bölgesinden taşınmak isteyenlerden, özellikle fahiş fiyat konusunda ciddi şikâyet aldıklarına dikkat çekerek, bunun önüne geçmek için çaba harcadıklarını bildirdi.

3000’DEN 7000’E YÜKSELİŞ

Ayılmazdır, deprem öncesi şehir içi evden eve nakliyatın 2 bin 500 ile 3 bin arasında gerçekleştirildiğini anımsatarak, depremin ardından bazı firmaların fırsatçılıkla fiyatları 7 ile 10 bin lira arasında değişen rakamlara çektiklerini anlattı.

Ayılmazdır, “Depremin en fazla yıkıma yol açtığı Hatay’dan İstanbul’a daha önce 18-20 bin lira arasında evden eve nakliye yapılıyordu. Bugün de rakamlar aynı olmalı ancak bize gelen şikayetler, şu anda fiyatların 35-40 bin liraya kadar ulaştığını gösteriyor” diye konuştu.