Türkiye geneli 1 hafta etkili olacak yağışlı hava geliyor Türkiye geneli 1 hafta etkili olacak yağışlı hava geliyor

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP milletvekillerine yönelik, “Genel Kurul’da yoklamalarda benim milletvekili arkadaşlarım olmazsa ki dün böyle oldu. Bu millet hakkını sizlere helal etmez” sözlerini değerlendirdi. Davutoğlu, “Kendi grubunu toplamakta bile acziyet gösteren bir genel başkan, altı liderin ekipleriyle birlikte sergiledikleri ortak çalışma kültürünü ve disiplinini anlayamaz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün TBMM’de, parti grup toplantısında, Meclis Genel Kurulu çalışmalarına katılmayan AKP milletvekillerine; “Genel Kurul’da yoklamalarda benim milletvekili arkadaşlarım olmazsa ki dün böyle oldu. Bu millet hakkını sizlere helal etmez. Eğer kim gelmediyse ben de onlara hakkımı helal etmiyorum. Çünkü bu sıradan bir olay değil. Eğer milletvekili adayı olmuşsan arkadaş burada görevini hakkı ile yerine getireceksin. Eğer hakkıyla yerine görevini getirmiyorsan bu millet sana hakkını helal etmez. Aldığınız maaşlar haramdır, haram. Bunu da böyle bilin” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Erdoğan’ın bu sözlerini değerlendirdi. Davutoğlu’nun, sosyal medya mesajı şöyle:

“Erdoğan, ehliyet ve şahsiyet sahibi kadrolardan toplanamayan milletvekili grubuna kadar düşmüşsün. Kendi grubunu toplamakta bile acziyet gösteren bir genel başkan, altı liderin ekipleriyle birlikte sergiledikleri ortak çalışma kültürünü ve disiplinini anlayamaz.”