Cumhurbaşkanı Kararı: Bazı fakülteler kapatıldı, bazılarının ismi değişti

Bazı fakülte, enstitü ve yüksekokulların kapatılması ve yenilerinin kurulması ile bazı fakültelerin isimlerinin değiştirilmesine ilişkin karar Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlandı....

GÜNDEM 21.05.2021 - 08:46 21.05.2021 - 08:46

Bazı fakülte, enstitü ve yüksekokulların kapatılması ve yenilerinin kurulması ile bazı fakültelerin isimlerinin değiştirilmesine ilişkin karar Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlandı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı fakülte ve enstitülerin kurulması, bazı fakülte, enstitü ve yüksekokulların kapatılması ile bazı fakültelerin isimlerinin değiştirilmesine ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayınlandı. Karara göre, Nişantaşı Üniversitesi’nde Diş Hekimliği ve Tıp Fakültesi, İstanbul Yeniyüzyıl Üniversitesi’nde Spor Bilimleri Fakültesi, Ege Üniversitesi’nde Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi, Trabzon Üniversitesi’nde Kur'an-ı Kerim Araştırmaları ve Kıraat İlmi Enstitüsü, Gümüşhane Üniversitesi’nde Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Avrasya Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi, Dicle Üniversitesi’nde Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde Bolvadin Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Amasya Üniversitesi’nde Mühendislik-Mimarlık Fakültesi kuruldu.

KAPATILAN FAKÜLTELER

DHA'nın aktardığına göre, Ege Üniversitesi’nde İzmir Ödemiş Sağlık Yüksekokulu, Gümüşhane Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler ile Fen Bilimleri enstitüleri, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Amasya Üniversitesi’ndeki Teknoloji Fakültesi ise Erdoğan’ın imzasıyla kapatıldı. Bingöl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin adı İslami İlimler Fakültesi, İstanbul Okan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin ismi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İstanbul Kent Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nin adı da İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi olarak değiştirildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@