Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cesaret abidelerinin hakkını ödeyemeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı'nda konuştu. Erdoğan, ''O gece çıplak elleriyle tankları durduran cesaret abidelerinin hakkını ödeyemeyiz'' dedi.

GÜNDEM 15.07.2021 - 15:27 15.07.2021 - 15:31

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında TBMM'deki 15 Temmuz Şehitler Anıtı'nda düzenlenen törene katıldı. “Özgürlüğüne, ezanına, bayrağına, vatanına, devletine, geleceğine sahip çıkan milletimin tüm fertlerine şahsım, milletim adına şükranlarımı sunuyorum” diyen Erdoğan, 15 Temmuz’u gölgelemeye çalışanların ülkesine, milletine ve şehitler ihanet ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TBMM Başkanı Şentop, 15 Temmuz 2016 gecesi, Meclis bahçesindeki bombanın atıldığı alana kırmızı karanfil bıraktı.

“HEPİMİZİN ORTAK GURUR KAYNAĞIDIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin, özellikle Türk siyasetinin 84 milyonu ilgilendiren meselelerde milli mutabakat ruhuyla hareket etmesi gerektiğini belirterek, “Siyasi partilerimiz, fikirlerimiz, hayata bakış açılarımız farklı olsa da hepimiz aynı vatanın, aynı toprağın, aynı iklimin insanlarıyız. Kökenlerimiz, görüşlerimiz ayrı olsa da hepimiz binlerce yıllık ortak bir mazinin, inşallah kıyamete kadar sürecek ortak bir geleceğin sahipleriyiz. Rengini, şehitlerimizin kanından alan ay-yıldızlı al bayrağımız bağımsızlığımızın timsalidir.” diye konuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@