Çorlu Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan yardımlar, belediye personeli, gönüllüler ve ÇBSK ile ÇBFK sporcularının da desteğiyle kısa sürede ayrıştırılıp tasnif edilerek TIR'lar ve kamyonlar aracılığıyla deprem bölgelerine gönderildi.

ÇORLU HALKI KENETLENDİ

Çorlu halkı ile Çorlu Kaymakamlığı'nın dayanışması, kentte faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve firmaların da yoğun desteğiyle, ekmekten battaniyeye, gıda ürünlerinden ısıtıcılara kadar çok çeşitli yardım malzemeleri kısa sürede bölgeye ulaştırıldı. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından üretimi devam eden seyyar tuvaletlerin de etap etap bölgeye gönderileceğini söyledi.

"DAYANIŞMA KAMPANYAMIZ DEVAM EDİYOR"

Deprem bölgelerine ulaştırılan yardımların yanı sıra Çorlu'ya gelen 3 bini aşkın depremzede vatandaşın ihtiyaçlarına yönelik yardımları da sürdürdüklerini belirten Başkan Sarıkurt, şunları söyledi:

"Yaşanan depremlerin ardından Çorlu'muza gelen vatandaşlarımıza en hızlı şekilde yardımcı olabilmek adına ilk günden itibaren başlattığımız dayanışma kampanyamıza destek veren sevgili Çorlululara bir kez daha teşekkür ederim. Onların da katkılarıyla kentimize gelen yaklaşık 4 bin depremzede vatandaşımıza her türlü yardımı ulaştırabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz.

Tekirdağ Büyükşehir'in Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi'nde kadın çalışmaları atölyesi tamamlandı Tekirdağ Büyükşehir'in Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi'nde kadın çalışmaları atölyesi tamamlandı

Sevgi Çarşımıza başvuran 700'ü aşkın aileye 473 ev eşyasının yanı sıra gıda kolisi, ev tekstili ve hijyen paketi, 2 bin 500'ü aşkın vatandaşımıza giyim yardımında bulunduk. Ayrıca talepte bulunan çok sayıda vatandaşımıza aşevinden yemek hizmeti sunuyoruz.

"BİRE BİR GÖRÜŞMELER YAPTIK"

Kentimize gelen misafirlerimize doğru yardımları ulaştırabilmek adına Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde görevli sosyologlarımız vasıtasıyla ulaşarak taleplerini değerlendiriyoruz. Bugüne kadar yaklaşık olarak 300 aileyi ziyaret ederek 1.300 depremzede vatandaşımız ile bire bir görüşmek imkânı bulduk. Yapılan görüşmeler neticesinde yardımlarımızı koordine ederken bir yandan da yaşanan felaketin yarattığı psikolojik etkilerin desteklenmesi konusunda adımlar attık.

"MUTLU BİREY, HUZURLU TOPLUM PROJEMİZİ HAYATA GEÇİRİYORUZ"

Bu vesileyle çok önemsediğimiz 'Mutlu Birey, Huzurlu Toplum' projemizi de hayata geçiriyoruz. Projemiz kapsamında kentimizde görev yapan psikologlarla yaptığımız toplantıların ardından gönüllülük esasıyla hareket ederek talepte bulunan depremzede vatandaşlarımıza destek olabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaşanan acıları unutabilmek elbette ki mümkün değil. Bizler sadece bu acıları yaşayan kıymetli vatandaşlarımıza yardım edebilmek için çalışıyoruz. Gönüllü psikologlarımız aracılığıyla depremden etkilenenlere hızlı ve etkin bir şekilde bilimsel çerçevede katkı sunabilmeyi önemsiyoruz. Bu kapsamda Atatürk Kent Enstitüsü'nde hazırlıklarını son aşama getirdiğimiz destek birimimizi tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız. Kıymetli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırabilmek için tüm kurumlarımızla iş birliği içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Bir kez daha deprem bölgesinde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza ve milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."